a lóáolás menete
2013.04.09. 17:30
Ha egy lovat feltételezem lovaglás elött le akarunk ápolni, ahoz nem kell különösen sok eszközt használnunk. Sárhoz, vagy más nehezeneltávolítható koszhoz fémvakarót szoktunk használni, ilyenkor eltávolítjuk a koszos réteget. Figyelni kell, hogy körkörös mozdulatokat végezünk ezekkel az öszközökkel, valamint csontra, vagy puha bőrfelületre ne alkalmazzuk, mert fájdalamt okozhatunk a lónak.
Ez után Egy gumis vakaró teljesen emgfelel arra a célra, hogy az elhalt hámsejteket és szőrszálakat eltávolítsuk. Ezekkel már átmehetünk a lábaim is, fájdalom okozása nélkül, illetve a gerincoszlopon is. Ezt a felesleget egy puhakefével távolítjuk el a lóról, ezzel már a fejét is megtisztogathatjuk. Nyáron a sok port érdemes egy nedves szivaccsal eltávolítani, de ennek is megvan a módja. Ezt télen nem ajánlott alkalmazni! A farkát, sörényét és üstökét lehet fésüvel, illetve fogas kefével is tisztogatni. Figyeljünk, hogy SOSE álljunk a ló mögé, főleg ha nincs elég ismeretünk a ló viselkedéséről. A patáit patakaparóval tesszük egészségessé és tisztává.
Vannak lovak, akik nem szeretik a vizet, de a többség örül annak, ha nyáron a nagy melegben lemossák őket. Nem szabad teljesen hideg használni, illetve ha mégis csak az van akkor nagyon fontos, hogy először a lábait mossuk, sok ideig spricceljük rá a hideg vizet, csak utána figyük a hastájékra és a hátra. A ló fejét csak szivaccsal mossuk meg szükség esetén. Rengetek készítmény kapható már a lovak mosására is, illetve a sörény és farok épolsára is. Ha nem tudsz venni lósampont, akkor egy nagyobb kiszerelésű és kevesebb illatanyagokat tartalmazó kamillás emberi felhasználásra alkalmas sampon is megteszi. Túl sokszor ne használjuk azért, mert a sampon gyengíti a bőr védőrétegét.
|